تست غربالگری تکامل کودکان

اهميت غربالگری و پایش تکامل :پرسشنامه سنین و مراحل ASQ :

مقیاس جهانی غربالگری در وب سایت نی نی تست  .

دوران کودکی اولیه یک دوره بحرانی است:

 پنج سال اول زندگی از اهمیت اساسی برخوردار است و تجربیات اولیه پایه و اساس رشد و عملکرد مغز را در طول زندگی فراهم می کند. شناسایی زودهنگام ناتوانی های تکاملی برای مداخله درمانی به موقع ضروری است و منجر به درمان زودهنگام و در نهایت بهبود نتایج بلند مدت می شود.

تشخیص زودرس اختلالات تکاملی کودک برای مداخله زودرس ضروری است: 

تخمین زده شده است که تنها حدود نیمی از کودکانی که مشکلات تکاملی دارند قبل از شروع مدرسه تشخیص داده می شوند.مداخله زودهنگام برای کودکان با تأخیر تکاملی برای افزایش نتایج آنها بسیار مهم است.  برای رفع نیازهای کودکان در مهمترین مرحله تکاملی آنها ، بسیاری از کشورها برنامه ها و تسهیلاتی را برای کاهش معلولیت ایجاد کرده اند.  نشان داده شده است که (EI) مداخله زودرس و اموزش ویژه ابتدایی کودکی (ECSE)به تعداد فزاینده ای از کودکان با اختلال تکاملی و خانواده هایشان کمک می کند و نشان داده شده است مداخله زودرس با کیفیت بالا و  اموزش ویژه ابتدایی کودکی، عواقب تکاملی کودکان را بهبود می بخشد. 

   اهمیت غربالگری تکاملی کودکان در وب سایت NINITEST.COM :
 تکیه گاه و پشتوانه  در تکامل صحیح  و شناسایی زودهنگام و تشخیص تأخیرهای تکاملی ،غربالگری تکاملی است .برای تأکید بر اهمیت غربالگری تکاملی در دوران کودکی ، سیاست غربالگری تکاملی آکادمی اطفال آمریکا (AAP) عبارت قوی زیر را شامل می شود:
"شناسایی زودهنگام اختلالات تکاملی برای رفاه کودکان و خانواده های آنها بسیار مهم و حیاتی است. "

ابزارو پرسشنامه بررسی تکامل کودک باید چگونه باشد ؟

 یک ابزار بررسی تکاملی باید ساده، دقیق ،ارزان ، معتبر ، قابل اعتماد ، از نظر فرهنگی مناسب ، آسان و سریع برای اجراباشد .

چند درصد از کودکان دچار اختلال تکاملی می شوند ؟

  تقریباً 10 تا 20 درصد از کودکان خردسال با تاخیر تکاملی مواجه می شوند .این مشکل با میزان قابل توجهی  در بین کودکانی که در فقر زندگی می کنند بالاتر است .

غربالگری تکاملی و نظارت بر رشد و تکامل کودک چگونه و توسط چه کسانی انجام می شود ؟

شامل فرآیندهای مداوم نظارت بر وضعیت کودک با جمع آوری اطلاعات مربوط به رشد او از منابع متعدد ، از جمله مشاهده مستقیم ماهرانه والدین/مراقبین و متخصصان مربوطه است.در وب سایت NINITEST.COM این نظارت دوره ای با تشکیل پرونده آنلاین و امکان بررسی در تمامی سنین توصیه شده توسط پرسشنامه جهانی ASQ انجام می شود . 

 برای پيشگيری ازاختلالات تکامل گفتار ،حرکات درشت و ظریف و سایر حیطه ها در کودک  چه باید کرد ؟

، لازم است با تشخيص زودرس مشکلات کودکان و انجام  مداخلات بموقع ، از بروز تاخير یا اختلال تکامل جلوگيری کنيم . هدف پزشکان و ارائه دهندگان خدمات سلامت این است که با یک برنامه غربالگری مناسب کودکانی که روند تکاملی غير طبيعی دارند را سریعتر تشخيص دهند تا با مداخله به موقع در جهت اصلاح یا کاهش مشکلات این کودکان گام برداشته از بروز معلوليت در این کودکان پيشگيری کنند. غربالگری تکاملی افرادی را که نیاز به ارزیابی بیشترو خدمات تخصصی دارند ، شناسایی می کند.  ارزیابی و ارجاع به موقع کودک به شناسایی ماهیت تاخیر و معرفی کودکان و خانواده ها به خدمات و پشتیبانی مناسب کمک می کند.

ابزارهای مختلف غربالگری برای تشخيص و پی گيری به موقع اختلالات تکامل شيرخواران و کود کان در معرض خطر روز به روز در حال افزایش است . با ابزار های غربالگری ، کودکانی که مشکلات حتی در حد بسيار خفيف وجزئی دارندکه می تواند زمينه ساز مشکلات جدی در آینده گردد، از سایر کودکان تشخيص داده شده و برای ارزیابی های جامع تر و درصورت نياز مداخلات درمانی به مراکز تخصصی ارجاع می شوند

. ابزار غربالگری باید قابل استفاده توسط افراد غير متخصص و حتی پدر و مادر باشد. در صورتی که بعد از غربالگری کودکی مشکوک ، به اختلالات تکاملی تشخيص داده شد ،باید برای تشخيص قطعی و انجام مداخلات درمانی مناسب حتمأ به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نماید. 

ASQ بررسی غربالگری ترجیح داده شده 

 ASQ در بررسی به عنوان یک تست غربالگری ترجیحی ،مورد توجه ویژه است و بیانیه خط مشی شماره  41  آکادمی اطفال آمریکا روش غربالگری    پرسش نامه سنین و مراحل (ASQ)   که توسط والدین تکمیل می شوند را توصیه  کرده است

 پرسشنامه سنین و مراحل (ASQ) یک پرسشنامه تکمیل شده توسط والدین است که ممکن است به عنوان یک ابزار غربالگری عمومی تکامل مورد استفاده قرار گیرد. ASQ توسط J. Squires و D. Bricker  در دانشگاه اورگان طراحی و توسعه یافته است و می تواند توسط والدین در عرض 12-18 دقیقه تکمیل شود.

 نظرات کاربران فرم تکامل انلاین ASQ NINITEST.COM   نی نی تست

ویژگی های ASQ

ASQ-3 یک ابزار غربالگری تکامل سطح اولیه است که شامل 21 پرسشنامه سنین مختلف برای کودکان 2-66 ماهه است  ، و هر کدام دارای 30 سوال  در پنج زمینه است: (i) اجتماعی شخصی ، (ii) حرکات درشت ، (III) حرکات ظریف، (iv) حل مساله ، و (v) ارتباط

چرا از وب سایت NINITEST.COM برای غربالگری تکاملی کودک استفاده کنم   ؟

غربالگری آنلاین تکامل کودکان در وب سایت نی نی تست ninitest asq

وب سایت حاضر با هدف رفع مشکلات خانواده ها درمراجعات حضوری و کمک به افزایش دقت در انجام این امر و افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی به مرحله اجرا درامده است .این وب سایت خدمات ذیل را فراهم می کند :

1-غربالگری تکاملی و ارائه خودکار پرسشنامه بر اساس سن کودکحاسبه خودکار نمرات اکتسابی وارائه خلاصه برای پرینت و ارسال به پزشک متخصص مشاور که در ایمیل خود پاسخ ها را می بینند و با مراجعه کننده تماس برقرار می کنند . 

asq online بررسی انلاین تکامل کودکان در وب سایت نی نی تست

2-انجام آزمون در کمال راحتی و در منزل و با صرف هر میزان وقت و به شکل یک بازی خانوادگی به دور از استرس هاو ازدحام مطب ها و خانه های بهداشت نکته مهم انکه بر اساس مطالعات  پرسشنامه غربالگری تکمیل شده توسط والدین می تواند هزینه ها را کاهش داده و دقت را افزایش دهد و والدین می توانند با موفقیت در فواصل منظم گزارش دهند. AAP آکادمی اطفال آمریکا و گروه کاری مشترک بریتانیا در زمینه خدمات بهداشت کودک ، نظارت منظم بر تکامل را به عنوان وسیله ای موثر برای شناسایی کودکان با تاخیر در رشد توصیه می کنند.38 گزارش های والدین از دستیابی به وظایف تکاملی ، دقیق و قابل اعتماد نشان داده شده است.

بررسی حرکات درشت ظریف برقراری ارتباط کودکان و تکامل asq در وب سایت نی نی تست

3-ارائه پرسشنامه متناسب با نارسی شیرخوار و محاسبه خودکار سن متناسب با نارسی .ارائه راهنمای تصویری و ویدئویی برای افزایش دقت در پاسخدهی به سوالات

4-ارائه جزوات آموزشی رایگان و کتاب بازی ها و فعالیت های متناسب با سن شیرخوار مورد بررسی در فروشگاه آنلاین کتاب کودک .صرفه جویی در وقت ،هزینه و کاهش هزینه رفت و امد و سایر هزینه های غیر ضروری .
در صورتی که در مراحل انجام غربالگری دچار مشکلی شدید و یا سوالی داشتید از اینجا بپرسید .

برای دریافت کد تخفیف به شماره 09391802515 از طریق واتس پیام دهید

بروز رسانی شده در 2022-04-2813:35:40 

 

 

2022 © کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ میباشد.

طراحی و برنامه نویسی w3ir