1402/03/17 20:09:01

بازی کنیم

ninitest.com

با کودک 4-8 ماهه خود بازی کنیم 

بازی در هر سنی متفاوت به نظر می رسد، به خصوص در سال اول زندگی کودک. حتی کارهای ساده، مانند صحبت کردن با کودک، به عنوان فعالیت های بازی در ماه های اولیه زندگی آنها به حساب می آید! بازی می تواند در طول فعالیت های معمول (مانند زمان شکم یا زمان حمام) اتفاق بیفتد. همچنین می تواند مجموعه ای از بازی ها و فعالیت های ساده باشد که کودک را درگیر خود نگه می دارد.

در سال اول کودک، بازی به آنها کمک می کند:

  • با دنیای اطرافشان آشنا شوند
  • تعاملات اجتماعی و توسعه زبان را تشویق کنند
  • آنها را به حرکت وادار کند و مهارت های حرکتی خود را به کار گیرند
  • مهارت های مهم زندگی را توسعه دهد

کدام اسباب بازی ها برای کمک به تکامل کودک در سال اول بهترین هستند؟

به یاد داشته باشید: اول ایمنی!

این نکات را هنگام انتخاب اسباب بازی برای کودک در نظر داشته باشید.


• بدون قطعات کوچک و قابل جابجایی.
• بدون لبه های تیز.
• اگر بتوان اسباب بازی را تمیز کرد، بهتر است.

هر چیزی برای کمک به زمان شکم.

زمان شکم بخش مهمی از رشد جسمانی نوزاد، به ویژه در 6 ماه اول زندگی او خواهد بود. برخی از اسباب‌بازی‌هایی که به این امر کمک می‌کنند، آینه‌ها هستند، بنابراین می‌توانند در زمان شکم  تصویر خود را ببینند . سایراسباب بازی ها برای زمان شکم ،  تکان دادن  جغجغه، بازی با اسباب‌بازی‌های دندان و ..... هستند . 

اسباب بازی هایی که حواس آنها را درگیر می کند.


حواس کودک در سال اول به سرعت در حال رشد است! اسباب بازی ها می توانند به درگیر شدن برخی از حواس مانند شنوایی و بینایی کمک کنند.

برخی از اسباب بازی هایی که به حواس کمک می کنند عبارتند از:

: شنوایی

جغجغه‌ها، اسباب‌بازی‌هایی که جیرجیر می‌کنند و آلات موسیقی ساده مانند اسباب بازی مثل تخم مرغ که داخلش شن یا دانه برنج ریخته اند 

بینایی:

اسباب بازی های با کنتراست بالا به رشد بینایی کودک کمک می کنند. به دنبال اسباب بازی های سیاه و سفید برای کمک به کودک باشید.


لمس:

اسباب‌بازی‌های لطیف و نرم، مانند حیوانات عروسکی، می‌توانند باعث راحتی کودک شوند.  بافت‌های مختلف برای لمس کودک به اومجموعه‌ ای از محرک های حسی می‌دهد.


اسباب بازی هایی که مهارت های حرکتی ظریف را تقویت می کنند.


تقویت این مهارت ها به استفاده از دست ها و پاهای ما کمک می کند. برخی از اسباب‌بازی‌هایی که می‌توانند به مهارت‌های حرکتی کمک کنند عبارتند از: فنجان‌ها، توپ‌ها و اسباب‌بازی‌های پلاستیکی.

 

اسباب بازی های زمان حمام


زمان حمام برای برخی از نوزادان می تواند چالش برانگیز باشد، اما بخش مهمی از مراقبت از آنها است. از اسباب‌بازی‌های ساده مانند فنجان و قایق‌های ایمن برای حمام کردن می‌توان برای سرگرم‌تر کردن زمان حمام استفاده کرد. به یاد داشته باشید که هنگام بازی کودک، ایمنی زمان حمام را در نظر داشته باشید.

توپ ها


توپ ها یک اسباب بازی همه کاره هستند که کودک شما می تواند در محیط های مختلف با آن بازی کند. توپ هایی که با آنها بازی می کنند باید نرم و سبک باشند. آنها باید به اندازه ای بزرگ باشند که کودک نتواند آنها را ببلعد. به دنبال توپ هایی است که بزرگتر از دهان کودک شما هستند. بازی با توپ می تواند به خزیدن و مهارت های حرکتی کودک کمک کند!

تسکین دهنده های دندان درآوردن


دندان درآوردن زمانی است که دندان های کودک شروع به رویش می کنند و ممکن است برای کودک ناراحت کننده باشد. آنها در حدود 3 تا 12 ماهگی شروع به احساس اثرات دندان درآوردن می کنند (اگرچه ناراحتی دندان درآوردن ممکن است بیشتر از سال اول کودک ادامه یابد). اسباب بازی های دندان درآوردن مخصوصاً برای قرار گرفتن در دهان کودک ساخته شده اند، و می توانند آنها را بجوند و برخی از ناراحتی هایی را که ممکن است احساس می کنند از بین ببرند.

اسباب بازی هایی که ایستادن را تشویق می کنند.


میزهای فعالیتی وجود دارد که کودک می تواند در حین بازی روی آن بایستد. این یک تمرین مخصوصاً خوب است زیرا کودک به اولین تولد خود نزدیک می شود و شروع به ایستادن می کند. طیف گسترده ای از میزهای فعالیت موجود است و برخی از آنها گزینه هایی برای نشستن و ایستادن دارند.

2023 © کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ میباشد.

طراحی و برنامه نویسی w3ir